Covidové zpravodajství

16.4.2021

Epidemie koronaviru v kraji nadále slábne

V Královéhradeckém kraji za posledních sedm dní přibylo 503 potvrzených případů covidu-19. Před týdnem bylo nových nákaz 707 a před dvěma týdny 1258. V kraji tak pokračuje slábnutí epidemie. Ještě na přelomu února a března v regionu v nejhorších týdnech přibylo přes 5000 nakažených za sedm dnů. Nákaza v kraji je nyní nejrozšířenější v okrese Rychnov nad Kněžnou, nejméně na Trutnovsku.

16.4.2021

Kraj pomáhá šetrněji testovat děti ve speciálních školách

Královéhradecký kraj pomůže krajským i soukromým speciálním školám s testováním dětí, které mají speciální potřeby díky zdravotnímu hendikepu. Testování na covid-19 formou stěru z nosu může znamenat komplikace například u dětí s poruchou autistického spektra. Z tohoto důvodu kraj ze svých zásob vyčlenil 520 sad plivacích testů, které jsou pro testovaného šetrnější.

15.4.2021

Testy ve školách by měly být kvalitnější a šetrnější, vzkázal kraj ministru školství

V Královéhradeckém kraji stejně jako v celé republice tento týden začalo testování žáků mateřských a základních škol. Z 19 336 provedených antigenních testů v pondělí jen 10 ukázalo pozitivní výsledek. Následný PCR test ale nepotvrdil přítomnost nákazy covid-19 u žádného z testovaných žáků. Kraj proto dnes v dopise vyzval ministra školství, aby co nejdříve zajistil kvalitnější, a především šetrnější metodu testování.

8.4.2021

Děti kritických profesí budou od 12. dubna chodit do škol nepřetržitě

Od 12. dubna se žáci prvních stupňů základních škol vrátí do lavic, přidají se k nim předškoláci v mateřských školách. Novým opatřením ministerstva školství svoji činnost k 11. dubnu skončí takzvané „určené školy“ pečující o děti rodičů zařazených do složek IZS a dalších krizových profesí, které stanovila vláda České republiky. O tyto děti bude nově pečováno v kmenových základních a mateřských školách.

8.4.2021

Testování žáků ve školách

Děti, které se v pondělí 12. dubna vrátí do škol a školek, čeká testování. Antigenní testy jsou jednoduché na manipulaci a nevyžadují asistenci zdravotnického personálu.

1.4.2021

Jarní vlna očkování začíná. V kraji očkuje čím dál více praktiků

S příchodem dubna začíná nejen v Královéhradeckém kraji jarní vlna očkování, kdy by mělo do jednotlivých regionů proudit větší množství očkovacích látek. Do konce března bylo v kraji k dispozici celkem 100 885 dávek. Očkuje se v nemocnicích a dalších zdravotnických zařízeních. Do očkování se zapojuje ale také čím dál více praktiků. Jejich pomoc je však závislá na dodávkách vhodných typů vakcín.

26.3.2021

Počet nových případů covid-19 v kraji je nejnižší od začátku roku

Epidemická situace v Královéhradeckém kraji se nadále zlepšuje. Za posledních sedm dnů v kraji přibylo nejméně nových případů od začátku roku, v průměru 300 denně, což je pokles oproti nejkritičtějším dnům o více jak 65 %. Snížený nárůst případů se pozitivně projevuje v nemocnicích v regionu, kde je k dnešku 19 volných covidových intenzivních lůžek z celkových 131 a 202 standardních covidových lůžek z celkových 525.