Zprávy z tisku

21.3.2019

Továrnu ve Dvoře Králové postavíme, rozhání Karsit spekulace o odchodu

Společnost Karsit chce dotáhnout do konce stavbu továrny na autodíly ve Dvoře Králové nad Labem. Na dvorském zastupitelstvu to uvedl ředitel Karsitu Automotive Jan Kříž. Dvoumiliardový projekt jaroměřské firmy od začátku provázejí problémy a neustále jej brzdí série odvolání.

14.3.2019

Britské firmy se stahují z Čech

Velká Británie by měla opustit Evropskou unii koncem března 2019. Poradenská společnost Bisnode, která dlouhodobě sleduje vzájemné vazby a propojení mezi ekonomickými subjekty, zveřejnila analýzu, ve které porovnává, jak se brexit vyvíjí z pohledu podnikání britských firem v České republice. Aktuální data naznačují, že se britský kapitál z ČR stahuje. Počet firem s britskými majiteli se za poslední rok snížil o 3,3 % a objem kapitálu v základním jmění českých firem o 15 %.

13.3.2019

Výrobce čidel se v Trutnově přestěhuje do nové továrny a bude nabírat

Německá firma Pepperl+Fuchs začne v Trutnově stavět novou továrnu za 200 milionů korun. Do průmyslové zóny Krkonošská pak přestěhuje kompletní výrobu i administrativu z bývalého textilního areálu na okraji sídliště Zelená Louka. Podnik přijme do tří let až stovku zaměstnanců.