Aktuality

20.září Žně skončily, je čas slavit. Dožínky nabídly pestrý program

Žně skončily, je čas slavit. Dožínky nabídly pestrý program

Téměř ideální počasí, pestrá výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky, atraktivní doprovodný program a stovky stánků drobných vystavovatelů přilákaly na letošní Královéhradecké krajské dožínky do Hradce Králové tisíce návštěvníků z celého kraje.

20.září Ceny festivalu smíchu rozdány. Diváci ocenili Večírek, porota Deníček moderního fotra

Ceny festivalu smíchu rozdány. Diváci ocenili Večírek, porota Deníček moderního fotra

Ceny jsou rozdány, 43. festival české filmové komedie zná své vítěze. Zlatý Prim si odnesl Deníček moderního fotra, nezapomenutelné role přiřkly čestný titul Petrovi Nárožnému. Nejoblíbenější cenu - Novoměstský hrnec smíchu - diváci udělili filmu Večírek. Festivalového týdne (soutěžních projekcí) se letos zúčastnil rekordní počet diváků - 2157 a smáli se dohromady 153 minut.

19.září Známe nové laureáty ceny sociálních služeb

Známe nové laureáty ceny sociálních služeb

Výroční plakety Ceny sociálních služeb Královéhradeckého kraje mají svého majitele. V rámci Svátku seniorů, který se uskutečnil 16. září na Pivovarském náměstí v Hradci Králové, představitelé kraje již po jedenácté ocenili jednotlivce, města i organizace za činnosti v oblasti sociálních služeb.

16.září Neratov se v sobotu otevře veřejnosti

Neratov se v sobotu otevře veřejnosti

Sobota 18. září bude v Neratově ve znamení Dne otevřených dveří. Součástí programu, který začne v 10 hodin, budou komentované prohlídky kostela i minipivovaru a další doprovodný program. K dopravě z Hradce Králové, , Častolovic, Kostelce nad Orlicí, Rychnova nad Kněžnou či Rokytnice v Orlických horách bude možné využít autobusy.

16.září Firmou roku v hradeckém kraji je výrobce potravin z hmyzu WormUP

Firmou roku v hradeckém kraji je výrobce potravin z hmyzu WormUP

Známe výsledky krajského kola soutěží IBM Firma roku 2021 a Moneta Živnostník roku 2021. Firmou roku v Královéhradeckém kraji se stala společnost WormUP, výrobce potravin z hmyzu. Cenu pro živnostníky získal v regionu cukrář Dominik Mervart.

16.září Česko-polské příhraničí je bohatší o deset nových rozhleden

Česko-polské příhraničí je bohatší o deset nových rozhleden

Královéhradecký kraj se v dubnu 2018 zapojil do projektu Česko-polské Hřebenovky. Vrcholová trasa se na území kraje k letošnímu roku pyšní čtyřmi nově vystavěnými rozhlednami a Jánským mostem přes Divokou Orlici. Na polské straně vyrostlo dalších pět rozhleden a jedna byla zrekonstruována. Rozpočet projektu financovaného z evropských fondů počítá s investicemi za 90 milionů korun, z nichž je 95 % už vyčerpáno.

14.září V Hradci Králové se dnes koná Bezpečné nábřeží

Hradecká náplavka bude znovu centrem Bezpečného nábřeží

Na Eliščině a Smetanově nábřeží v Hradci Králové se ve středu 15. září uskuteční třetí ročník prezentační a osvětové akce Bezpečné nábřeží. Složky Integrovaného záchranného systému (IZS) Královéhradeckého kraje a jejich partneři veřejnosti odprezentují nejen svoji techniku, ale také svou každodenní činnost v rámci dynamických ukázek.

13.září Přijďte s námi oslavit Svátek seniorů 16. září na Pivovarském náměstí

Přijďte s námi oslavit Svátek seniorů 16. září na Pivovarském náměstí

Ve čtvrtek 16. září se na Pivovarském náměstí v Hradci Králové uskuteční Svátek seniorů, jehož součástí bude 11. ročník vyhlášení Ceny sociálních služeb Královéhradeckého kraje. V rámci odpoledního programu zahraje a zazpívá Skautská dechovka, Smíšený pěvecký sbor Matylda a Tylda nebo STO Jazz Orchestra. Po celý den mohou senioři zdarma navštívit památky města Hradec Králové – Muzeum východních Čech, Galerii moderního umění v Hradci Králové, kostel sv. Mikuláše či vodní elektrárnu Hučák. Pro seniory je vstup volný, akce začíná ve 12 hodin.

10.září Očkování v regionu bude nadále možné na 11 místech

Očkování v regionu bude nadále možné na 11 místech

Od začátku roku zdravotníci v Královéhradeckém kraji podali 605 tisíc dávek vakcíny proti covid-19. Přes 311 tisíc osob už bylo alespoň jednou očkováno a 303 tisíc má očkování dokončené. V kraji bude na podzim v provozu nadále 11 očkovacích míst v nemocnicích. Jejich provozní doba bude ovšem záviset na zájmu o očkování.