Aktuality

14.duben Na podporu dobrovolných hasičů, venkovských prodejen i rozvoj cyklotras kraj rozdělí přes 40 milionů korun

Na podporu dobrovolných hasičů, venkovských prodejen i rozvoj cyklotras kraj rozdělí přes 40 milionů korun

Královéhradecký kraj v roce 2021 poskytne na podporu regionálního rozvoje 41,8 milionu korun. V deseti dotačních programech podpoří celkem 257 projektů. Více než tři miliony půjdou do obcí na pomoc s provozem malých prodejen, přes 16 milionů korun dá kraj na rozvoj cyklotras. Dotace na regionální rozvoj ještě projednají zastupitelé na začátku května.

13.duben Dopravu v kraji zajišťuje přes 200 nových vozidel

Dopravu v kraji zajišťuje přes 200 nových vozidel

Dopravci a zástupci Královéhradeckého kraje dnes zhodnotili zhruba měsíční fungování veřejné autobusové dopravy podle nových desetiletých smluv. Jezdí se podle nich od 7. 3. tohoto roku a cestující mají díky tomu větší komfort a více bezbariérových spojů.

9.duben Letos dá kraj na obnovu silnic okolo 900 milionů korun

Letos dá kraj na obnovu silnic okolo 900 milionů korun

Na obnovu krajské silniční sítě, tedy silnic II. a III. třídy a mostů, půjde letos 917,2 milionů korun. Daří se tak udržet trend posledních čtyř let, během nichž Královéhradecký kraj investoval do dopravní infrastruktury téměř 4,5 miliardy korun.

9.duben Testování žáků ve školách

Testování žáků ve školách

Děti, které se v pondělí 12. dubna vrátí do škol a školek, čeká testování. Antigenní testy jsou jednoduché na manipulaci a nevyžadují asistenci zdravotnického personálu.

8.duben Začala stavba obchvatu Doudleb nad Orlicí

Začala stavba obchvatu Doudleb nad Orlicí

Stavbu obchvatu, po němž se vytížená silnice I/11 vyhne Doudlebám na Rychnovsku, dnes navštívil hejtman Martin Červíček a generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Stávající trasa silnice první třídy vede v těsné blízkosti obytných domů a vyznačuje se mnoha nepřehlednými křižovatkami a prudkým klesáním a stoupáním.

8.duben Vlaky a autobusy se vrací do plného provozu

Vlaky a autobusy se vrací do plného provozu

Prázdninový režim provozu autobusů a vlaků skončí v neděli 11. 4. Od pondělí bude veřejná doprava v Královéhradeckém kraji fungovat podle platného jízdního řádu.