Aktuality

11.srpen Ve středu mohou nízkopříjmové domácnosti požádat o kotlíkové dotace

Zájemci o dotaci na výměnu kotle mají poslední možnost

Příjem žádostí o kotlíkové dotace v Královéhradeckém kraji bude brzy ukončen. Zájemci o poskytnutí dotace na výměnu starého zdroje vytápění na tuhá paliva tak mají 24. 8. 2022 poslední možnost podat žádost. Na konci srpna bude dotační program ukončen. Současný dotační program je zaměřen především na důchodce a nízkopříjmové domácnosti, kteří mohou obdržet například na pořízení tepelného čerpadla až 180 000 korun. Další možností je získání dotace na nový kotel na dřevo (až 130 000 korun) či plynový kondenzační kotel (až 100 000 korun).

11.srpen Představujeme 19 staveb, které letos usilují o titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2022

Představujeme 19 staveb, které letos usilují o titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2022

Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Český svaz stavebních inženýrů, Česká komora architektů a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hradec Králové ve spolupráci s Královéhradeckým krajem vyhlásily již 19. ročník soutěže Stavba roku Královéhradeckého kraje 2022. Do letošního ročníku se přihlásilo 19 staveb, z nichž v pěti případech je investorem právě kraj.

10.srpen Do partnerského Užhorodu kraj poslal další náklad s humanitární pomocí

Do partnerského Užhorodu kraj poslal další náklad s humanitární pomocí

Hejtmanství Královéhradeckého kraje prostřednictvím svého zdravotnického holdingu vypravilo 9. srpna do Zakarpatské oblasti 27 palet zdravotnického materiálu o hmotnosti sedmi tun v celkové hodnotě 1,2 milionu korun. Kamion s humanitární pomocí pravděpodobně dorazí na místo určení v ukrajinském Užhorodě zítra večer. Jde o čtvrtou zásilku humanitární pomoci, kterou kraj posílá do svého partnerského regionu.

10.srpen Můžete se již přihlásit, pořádání Týdne vzdělávání dospělých se v Královéhradeckém kraji uskuteční od 7. do 11. listopadu 2022

Můžete se již přihlásit, pořádání Týdne vzdělávání dospělých se v Královéhradeckém kraji uskuteční od 7. do 11. listopadu 2022

V letošním roce bude Královéhradecký kraj opět realizovat Týden vzdělávání dospělých. Pokud se chcete zapojit a podělit o vaše zkušenosti, zrealizovat semináře, workshopy, kreativní dílny, webináře a další formy aktivit a prezentací, můžete se přihlásit do 9. září e-mailem na adresu Věra Moderová, e-mail: vera.moderova@uradprace.cz, nebo Kateřina Zemanová, e-mail: katerina.zemanova@uradprace.cz. Vaše účast je zcela bezplatná a semináře jsou určeny pro odborníky i širokou veřejnost.

10.srpen Na folklorním festivalu v Červeném Kostelci vystoupí 4TET i soubor z Kapverd

Na folklorním festivalu v Červeném Kostelci vystoupí 4TET i soubor z Kapverd

V Červeném Kostelci se mezi 17. a 21. srpnem uskuteční 68. ročník mezinárodního folklorního festivalu. Pozvání letos přijaly soubory nejen z Česka a Slovenska, divákům se představí také Poláci, Portugalci i soubor z Kapverdských ostrovů. Součástí programu bude i vyhlášení Mistra tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje.

5.srpen ilustračka

K ochraně jedinečné přírody hradeckého regionu může přispět každý

Různé typy chráněných území tvoří více než pětinu rozlohy Královéhradeckého kraje. Z celkem 140 takových oblastí, zasahujících i jen z části na území regionu, jich spravuje krajský úřad v kategorii přírodní památka a přírodní rezervace 93. Nejvíce plochy zaujímají tři chráněné krajinné oblasti (CHKO) Broumovsko, Český ráj, Orlické hory a Krkonošský národní park (KRNAP), jejichž posláním je především ochrana jedinečné přírody. K tomu mohou dodržováním pravidel pohybu a chování významně přispět i návštěvníci.

2.srpen Rádce pacienta je nově dostupný také v ukrajinském jazyce

Rádce pacienta je nově dostupný také v ukrajinském jazyce

Rádce pacienta je publikace, která slouží občanům-pacientům k lepší orientaci ve světě zdravotnictví se zaměřením na poskytování zdravotních služeb. Посібник для пацієнтів – це видання, яке допомагає громадянам-пацієнтам краще орієнтуватися у світі охорони здоров’я, зосереджуючись на наданні медичних послуг.