Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadCestovní ruch

Cestovní ruch

28. 2. 2018

Registrace na školení pro žadatele v oblasti cestovního ruchu v rámci programu Interreg V-A ČR - Polsko byla zahájena

Informace potřebné k realizaci česko-polských přeshraničních projektů v oblasti cestovního ruchu je možné získat 22. března 2018 od 10 hodin v sídle Královéhradeckého kraje.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

27. 11. 2017

Nová výzva do Národního programu podpory cestovního ruchu

Rok 2018 - Rozvoj základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu. Podprogram cílí na podporu nové nebo rozvoj a zkvalitnění stávající doprovodné infrastruktury cestovního ruchu v regionech. Je zaměřen na projektové záměry cílené především na účastníky cestovního ruchu, tj. návštěvníky dané destinace a místa.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

22. 11. 2017

Vítězem soutěže EDEN 2017 se staly Orlické hory a Podorlicko

Ve finále letošního ročníku soutěže EDEN tentokrát zazářily Orlické hory a Podorlicko, které získaly vítězný titul Excelentní evropské destinace s jedinečným kulturním produktem. Do soutěžního projektu Evropské komise se zapojily s produktem Zámky na Orlici – česká Loira. Ocenění vyzdvihlo destinaci na evropskou úroveň.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

22. 11. 2017

Skalní města Broumovska triumfovala v celorepublikové soutěži cestovního ruchu

Velkým úspěchem v oblasti cestovního ruchu se může pyšnit lokalita Královéhradeckého kraje. Absolutním vítězem pátého ročníku soutěže o nejoblíbenější destinaci České republiky, kterou vyhlašuje agentura CzechTourism, se stala Skalní města Broumovska.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

15. 8. 2017

IX. ročník konference na podporu regionálního cestovního ruchu v Královéhradeckém kraji Živé kulturní dědictví kraje a jeho využití v cestovním ruchu

Konference je určena pro pracovníky měst a obcí, pracovníky informačních turistických center, pracovníky muzeí, organizátory folklorních akcí a zástupce neziskových organizací.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

11. 7. 2017

Press trip novinářů ze Slovenska v Královéhradeckém kraji

Slovenští turisté projevují čím dál větší zájem o dovolenou v České republice, proto Královéhradecký kraj ve spolupráci s agenturou CzechTourism uspořádal press trip pro novináře ze Slovenska. Press trip byl zaměřen na téma Baroko a byl uspořádán ve dnech 6. – 8. 7. 2017. Během třech dnů navštívili novináři okolí Nového Města nad Metují, Broumovsko, Lázně Velichovky a zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

4. 7. 2017

Soutěž o excelentní destinaci EDEN 2017

Agentura CzechTourism ve spolupráci s Evropskou Komisí vyhlašuje další ročník soutěže o novou excelentní destinaci. V rámci evropského projektu EDEN budou letos soutěžit destinace, které se zaměřují na kulturní turismus.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

24. 4. 2017

Výzva pivovarům

Vážení milovníci pěnivého moku, pivovarníci. Královéhradecký kraj spolu s destinační společností Východní Čechy připravuje novou mapu pivovarů východních Čech, která bude sloužit žíznivým turistům k orientaci při putování za dobrým pivem v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

11. 4. 2017

Královéhradecký kraj je regionem s nejlepším turistickým webem

Na slavnostním vyhlášení celostátního kola soutěže Zlatý erb sklidil významný úspěch také Královéhradecký kraj. Zvítězil v kategorii regionálních turistických portálů. Web spravuje úsek cestovního ruchu krajského úřadu.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek

25. 11. 2016

Seminář Jak dále rozvíjet cestovní ruch v Královéhradeckém kraji

Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje a Královéhradecký kraj si Vás dovolují pozvat na seminář „Jak dále rozvíjet cestovní ruch v Královéhradeckém kraji“.

Publikoval: Jan Špelda

Celý článek