Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKrajský úřadKrizové řízení

Krizové řízení

Aktuální informace


19. 9. 2018

Konference krizového řízení a řešení krizových situací

Ve dnech 13. 9. – 14. 9. 2018 proběhla v Uherském Hradišti Konference krizového řízení a řešení krizových situací. Konference byla pořádána Vysokým učením technickým v Brně ve spolupráci s Ústavem soudního inženýrství. Záštitu nad konferencí převzal hejtman Zlínského kraje, rektor univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a rektor Vysokého učení technického v Brně.

Publikoval: Jan Lukáč

Celý článek

25. 6. 2018

Cvičení veterinární služby NÁKAZA 2018

Ve dnech 18. – 21. 6. 2018 proběhlo ve Vojenském újezdu Boletice součinnostní cvičení veterinární služby s názvem „Nákaza 2018“. Cvičení se zúčastnili zástupci ústředních správních orgánů, krajských úřadů, Hasičského záchranného sboru, Státní veterinární správy včetně příslušníků Vojenského veterinárního ústavu.

Publikoval: Jan Lukáč

Celý článek

NÁKAZA 2018

10. 5. 2018

V Aldisu se střílelo! Útočník zranil desítky lidí. Naštěstí šlo jen o taktické cvičení

Největší taktické cvičení v kraji prověřilo ve čtvrtek 10. května dopoledne akceschopnost složek integrovaného záchranného systému. Svou velikostí bylo ojedinělé. Cílem bylo prověření postupů a vzájemné součinnosti u příležitosti hned několika závažných mimořádných událostí.

Publikoval: Lukáš Vaníček

Celý článek

V Aldisu se střílelo! Útoční zranil desítky lidí. Naštěstí šlo jen o taktické cvičení

8. 5. 2018

Den kraje se slavil na Pivovarském náměstí

Pivovarské náměstí v Hradci Králové dnes patří tradičním oslavám Dne kraje. Oficiální část programu začala slavnostním nástupem a předáním resortních i krajských medailí. Slavnostní přísahu si splnili noví členové Hasičského záchranného sboru. Na ceremoniál navazuje od 12 hodin doprovodný hudební a kulturní program. Akce končí v 19 hodin.

Publikoval: Lukáš Vaníček

Celý článek

Den kraje se slaví na Pivovarském náměstí

2. 5. 2018

Společná pracovní porada ministerstva dopravy s pracovníky krizového řízení Královehradeckého kraje

Ve výcvikovém středisku ministerstva dopravy v Kojetíně proběhla ve dnech 19. – 20. 4. 2018 pracovní porada pracovníků krizového řízení Královehradeckého kraje. Výjezdního zasedání se zúčastnili rovněž specialisté z ministerstva dopravy a oddělení zabezpečení krizových stavů Armády České republiky.

Publikoval: Jan Lukáč

Celý článek

pracovní porada s MD

25. 4. 2018

Cvičení HRADBA 2018

Dne 13. dubna 2018 proběhly v prostorách Armádní sportovní střelnice v Hradci Králové - Malšovicích, dynamické ukázky Policie České republiky a Armády České republiky.

Publikoval: Jan Lukáč

Celý článek

Cvičení HRADBA 2018

15. 2. 2018

V Královéhradeckém kraji začne výuka kybernetické bezpečnosti

Jako jedna ze tří středních škol v České republice začne v září vyučovat obory kybernetické bezpečnosti a bezpečnostně právní činnosti Střední škola informatiky a služeb Dvůr Králové nad Labem. Škola se tak znovu stane průkopníkem na poli výuky informačních technologií.

Publikoval: Dan Lechmann

Celý článek

V Královéhradeckém kraji začne výuka kybernetické bezpečnosti

19. 12. 2017

Konference na Pražském hradě

Vybraní pracovníci oddělení krizového řízení se dne 29. 11. 2017 zúčastnili konference s názvem Bezpečnost – podmínka svobody a prosperity. Konference proběhla v reprezentativních prostorech Velké míčovny Pražského hradu a její prestiž byla zvýšena i tím, že záštitu nad touto akcí převzal prezident republiky Miloš Zeman.

Publikoval: Jan Lukáč

Celý článek

21. 11. 2017

Cvičné svolání krizového štábu Královehradeckého kraje

Z rozhodnutí hejtmana PhDr. Jiřího Štěpána, Ph. D. došlo 20. 11. 2017 k pracovnímu zasedání krizového štábu Královehradeckého kraje. Námětem cvičení byly rozsáhlé povodně na horním toku řeky Labe a následné vyhlášení stavu nebezpečí pro území Královéhradeckého kraje.

Publikoval: Jan Lukáč

Celý článek

Cvičné svolání krizového štábu

1. 11. 2017

Pracovní porada pracovníků krajského krizového řízení

Proběhla ve dnech 26. 10. – 27. 10. 2017 ve Školícím středisku Správy státních hmotných rezerv Gall v Dolním Dvoře.

Publikoval: Jan Lukáč

Celý článek

Pracovní porada pracovníků krajského krizového řízení